CZENGCOLROGER
Nabídka práce v zahraničí, práce v Německu, brigády v zahraničí
vyhledávání

Brigáda v zahraničí: Tři měsíce jako základ pro slušné peníze



Ráda bych jela pracovat do zahraničí například jako au-pair, brigádnice na farmu nebo sbírat ovoce, ale kvůli zařizování ohledně vysoké školy (ubytování, zápis, atd.) nemohu být v zahraničí déle než dva měsíce. Existují i brigády, které nabízí práci na dva měsíce? Děkuji, s pozdravem Lenka Ošťádalová.


Ahoj Lenko,

většina pobytů bývá delších než tři měsíce a to z jednoho prostého důvodu, aby si brigádníci vůbec něco vydělali. Kdyby totiž byli v cizině kratší dobu, mohlo by se stát, že počáteční náklady, které vynaloží na cestu, ubytování a pojištění, budou nakonec vyšší než vydělané peníze. Proto agentury doporučují minimálně tříměsíční pracovní pobyty.


Brigády na měsíc slouží spíše k jazykovému zdokonalení


U pobytů kratších než tři měsíce jde spíš jen o zdokonalení jazyka než o opravdový výdělek. Například Ivana Kuličková z agentury Czechia LTD doporučuje pro krátkodobé pobyty program Complete v Londýně. „Během tohoto programu se dá hezky skloubit práce s nějakým jazykovým kurzem,“ uvedla pro Studentské městečko.cz Kuličková. Některé agentury navíc ještě nemají od zahraničních zaměstnavatelů zprávy, proto nemohou nyní říci, na jak dlouhou dobu budou hledat brigádníky. „V současné době zatím brigády na léto nemáme potvrzené od zaměstnavatelů, budou nejdříve v dubnu. Plánovanou máme práci na farmách ve Velké Británii, práce v hotelech v Řecku,“ sdělila Studentskému městečku.cz Marie Lojdová z AJOB.cz.

Měsíční mzda také není k zahození

Nemusíš se ale obávat, že brigády kratší tří měsíců jsou spojeny s minimálním výdělkem. „Na brigádu do zahraničí jezdím bez agentury, pouze na měsíc a pokaždé jsem s výdělkem spokojená,“ přiznává se Markéta z Chrudimi. Pokud se rozhodneš pro brigádu přes agenturu, spočítej si pravděpodobnou výši výdělku, abys nakonec nebyla nemile překvapena.
Ptát se, to je nejdůležitější
Kromě cestovních agentur lze užitečné informace sehnat i od známých či na úřadech práce.

Důležité je se ptát, kde jen to lze.

U zápisu na vysokou školu jsou studenti zastoupitelní
Obavy kvůli vysoké škole také můžeš omezit. U zápisu na vysokou školu nebo na koleje tě klidně zastoupí rodiče s ověřenou plnou mocí. Navíc pokud se omluvíš ze zápisu předem, je pravděpodobné, že k němu půjdeš později,  společně s lidmi, kteří se dostali na odvolání. „O prázdninách jsem měl zápis na vysokou školu, ale zároveň jsem plánoval brigádu v zahraničí. Na vysoké jsem se omluvil a oni mě pozvali na pozdější zápis,“ uvedl student Ludvík z Brna.

Jak najít tu správnou brigádu?

1) Je možné hledat na vlastní pěst - doporučeno jen zkušeným hledačům a těm, kteří již mají zkušenosti z předchozích brigád v zahraničí.
2) Najít si zprostředkovatelskou agenturu, která je schopna za vás zařídit úplně vše, od nalezení práce přes letenku, ubytování až po cestovní pojištění. Výhodou je, že stačí přijít do agentury, říct, co byste rádi dělali a kde a vše ostatní necháte na nich, nevýhodou je, že vás to bude stát nemalé peníze.

Foto © Iveta Edrová & Martin Viktorin
Autor: Petr Najman   http://www.studentskemestecko.cz

 


(ID 539)
oznámkovat54321
17.3.2008  •  zobrazeno18003x  •  hlasovalo31  •  hodnocení1,87