Myslíte si, že znáte všechny výhody života v zahraničí???
Studijní či pracovní pobyt v zahraničí může být prospěšný z mnoha důvodů: přináší sebou skutečnou změnu prostředí, nové osobní horizonty, denní kontakt s odlišnou kulturou, ideální příležitost pro učení se cizímu jazyku, možnost zažít, jaké to je pracovat či studovat po boku lidí z různých prostředí, vyměňovat si názory a porovnávat zkušenosti.
Ačkoli Evropa nabízí každému, kdo by se chtěl kvůli lepšímu profesnímu zařazení přestěhovat, ohromné příležitosti, jsou v tomto ohledu Evropané spíše konzervativní.
V roce 1999 se z jednoho regionu do druhého přestěhovalo jen 1,2 % populace EU, zatímco ve Spojených státech se z jedné administrativní části do druhé přestěhovalo 5,9 % populace. V roce 2000 se mezi členskými státy přestěhovalo 225 000 lidí (tj. 0,1 % populace EU a 0,2 % práceschopného obyvatelstva EU žilo v jedné zemi a pracovalo v jiné. Ze 34 milionů pracovníků, kteří žijí v pohraničních oblastech, jich 1,4 % (tj. 497 000) pracovalo v jiné zemi, než ve své vlastní (údaje z roku 1999). 16,4 % pracovníků v EU pracovalo pro svého zaměstnavatele po dobu kratší než jeden rok, zatímco ve Spojených státech bylo takových pracovníků 30 % (v roce 2000).